Son Dakika… Başkan Erdoğan’dan tarihi ziyaret: Kalkınma Yolu Anlaşması’nda imza atıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan 12 yıl sonra Irak’ta resmi törenle karşıladı

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak’taki resmi ziyaretleri kapsamında, Bağdat’taki Hükümet Sarayı’nda Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani ile görüştü.

TÜRKİYE İLE IRAK ARASINDA ANLAŞMALAR İMZALANDI!

Baş başa ve heyetler arası görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Irak Başbakanı Sudani nezaretinde iki ülke arasında anlaşmalar imzalandı.

KALKINMA YOLU ANLAŞAMASI’NDA İMZA ATILDI!

Türkiye’nin de önem verdiği Irak Kalkınma Yolu projesi ve Ovaköy Sınır Kapısı için imzalar atıldı.

Erdoğan, temasları çerçevesinde daha sonra Erbil’e ziyaret gerçekleştirecek.

12 YIL SONRA RESMİ TÖRENLE KARŞILAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Bağdat Uluslararası Havalimanı’nda Başbakan Muhammed Şiya es-Sudani ve diğer yetkililer resmi törenle karşıladı.

Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç da Bağdat’a geldi.

TARİHİ ZİYARETTEN İLK GÖRÜNTÜLER GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Irak’ta resmi törenle karşılandı.

ERBİL KALESİNE TÜRK BAYRAĞI YANSITILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 yıl aranın ardından Irak’a gerçekleştireceği tarihi ziyaret öncesi ülkenin kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) başkenti Erbil caddeleri Türk bayrakları ve Erdoğan’ın posterleriyle süslendi.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir