Doğal gaz sayaç ve kombileri tek tek sökülecek! Son tarih verildi yeni sisteme hazır olun

Evlerimizi sıcak tutan doğal gaz kombileri için yeni bir dönem başlıyor. Belirlenen tarihten itibaren eski kombiler devre dışı bırakılacak ve yerlerine yeni sistemler getirilecek.

Evlerimizin ısı kaynağı olan doğal gaz kombileriyle ilgili önemli bir değişiklik açıklandı. Türkiye genelinde yeni bir uygulama başlatılarak doğal gaz kombilerinin incelemeye tabi tutulması kararlaştırıldı. Bu uygulama, bir dönüşüm sürecinin başlangıcı olarak değerlendiriliyor.

Doğal gaz kombilerinin güvenlik ve çevreye olan etkileri göz önünde bulundurularak, tüm Türkiye genelinde kombilerin incelenmesi ve periyodik bakımlarının yapılması kararlaştırıldı.

“Sıfır Emisyon” Binaları projesi doğrultusunda atılan bu adım, kömür ve elektrikle çalışan ısıtıcıların kullanımının azalması ve doğal gaz kullanımının yaygınlaşmasıyla bağlantılı bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Bu sayede, doğal gaz kombilerinin daha yaygın hale getirilmesi ve çevreci seçeneklerin benimsenmesi hedefleniyor.

Türkiye enerji sektöründe çevre dostu bir dönüşüm sürecine giriyor. 1 Ocak 2025’ten itibaren, fosil yakıt kullanan kombilere teşvik verilmemesi ve doğal gaz kombilerinin aşamalı olarak kaldırılması planlanıyor.

Bu karar, Türkiye’nin çevre dostu enerji politikalarına bağlılığını ve sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirme arzusunu gösteriyor.

AB ile yapılan bu anlaşma, Türkiye’nin AB standartlarına ve çevresel kriterlere uyum sağlama sürecinin bir parçası olarak görülüyor.

Doğal gaz kombilerinin kaldırılması, enerji tüketiminde daha temiz ve sürdürülebilir bir yaklaşım benimsemeyi amaçlıyor ve bu da karbon emisyonlarını azaltmak için bir adım olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir